new age classic

Przy ich kawałkach powędrujesz 30cm ponad chodnikami na głównej ulicy dużego, zachodniego miasta. Klasyka Nowej Ery pomoże Ci znosić trudne momenty. Wprowadzi beztroskę do szarej codzienności. Twórczość New Age Classic to połączenie starej szkoły rapu z nowoczesnym elektronicznym brzmieniem.

Mówią o sobie, że otwierają umysły i prowokują do wyjścia poza ograniczenia jakie nakłada na nas system, w którym żyjemy.

„W tekstach dajemy słuchaczowi powód do refleksji, motywujemy do działania, staramy się oddać klimat miejsc, mówimy o naszych zajawkach, o tym co nas wkurza, męczy czy bawi.” – mówi Maciek Bandy, jeden z dwóch MC w zespole i dodaje: „Klasyka nowej ery to połączenie starej szkoły rapu z nowoczesnym brzmieniem. Tworzymy muzykę wykorzystując nowo dostępne narzędzia i techniki, ale pamiętamy także o korzeniach hip-hop’u i nawiązujemy do nich. Dążymy do tego by nasza twórczość stała się pewnego rodzaju wzorcem, punktem odniesienia czyli innymi słowy klasykiem. Znajdując alternatywny, prekursorski styl oparty na muzyce hip-hop granej na żywo, wychodzimy przed szereg i tworzymy klasykę nowej ery”

Awangardowa, bezkompromisowa, nastrojowa i dziarska – tak określają swoją muzykę. Zespół powstał 3 maja 2015 roku. W jego skład wchodzą: Bandy (mc), Luksomatik (mc), Reggie Ceco (klawisz), Lewy (gitara basowa), Detal (perkusja).

Obecnie mają przygotowany materiał do nowej płyty, dla której poszukują wydawcy. Oprócz tego szlifują warsztat tak aby na koncertach przyciągnąć uwagę, nawet tych, najbardziej sceptycznych.

Poniżej ich najnowsze kawałki:

 

Masz dla nas propozycję? Odwiedzaj i pisz:

http://klasykanowejery.pl/

new class

Facebook Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ