BOOM BAP to numer promujący najnowszy albumu AEREKA zatytułowany TEMAT RZEKA”. 

Klip został wykonany przez Michała Zagórskiego, natomiast edycją i efektami zajął się GibOn z Freaky Monkey Sequence. Ujęcia do klipu zostały zarejestrowane we wrześniu tego roku: “(…) zależało mi na nagraniu klipu do tego numeru, ponieważ chciałem przypomnieć słuchaczom cudowne lata 90’te. Główny prym wiodą tu brudne bębny, filmowa trąbka i mocny bas. Generalnie, utwór ten powstał chyba z tęsknoty za tymi wspaniałymi czasami. Jest to poniekąd mój ukłon w stronę analogowego świata” – mówi Aereka.

Premiera albumu będzie miała miejsce 13 listopada 2016. Album jest koneserską mieszanką smakową/stylową… powstawał sukcesywnie przez kilka lat – dojrzewał jak dobra whisky. Większość utworów na płycie autor wyprodukował, zaaranżował oraz zmiksował sam. W procesie twórczym używał sampli z płyt winylowych, Akai MPC 2500, analogowego stołu studyjnego oraz magnetofonu szpulowego: „Jestem wielkim fanem sprzętów analogowych i kocham je za ich brzmienie, dlatego też lubię go nadużywać. Intro i Outro na płycie zawdzięczam moim dziadkom, u których na szafie znalazłem 7” płytę „Sami Słuchamy Sami Sprawdzamy”, która idealnie początkuje i zamyka analogową otoczkę płyty… numer „Polska”, trochę humorystyczny, trochę poważny, ale na pewno emocjonalny, ponieważ związany z moim kochanym krajem” (Aereka). 

Ponadto na płycie pojawia się utwór „Pytania Odpowiedzi”, który powstał podczas „klasycznej, weekendowej” biesiady w studio u Emigraczy. „Każdy utwór był, jest i będzie częścią mojej podróży po muzycznym świecie”(Aereka). 

Cały album TEMAT RZEKA” został zrealizowany w Lion Studio Dundee. Mix wykonał Arkadiusz – Aereka – Dziurzyński. Mastering całego albumu wykonał Tom S Audio Mastering. Wydawcą krążka jest BRUNX Records. 

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ