fot. okładka płyty

4 września 2012 roku – wtedy na światło dzienne wyszedł projekt, zatytułowany „Radio Pezet”, który w pełni został wyprodukowany przez Sidneya Polaka. Przez ten czas Pezet skupił się na prywatnych sprawach (m.in. walczył o powrót do zdrowia), choć w międzyczasie wypuścił kilka singli jak, m.in.: „Co jest ze mną nie tak”, „Pragniesz” (+ Małolat), „Antananarywa” (+ Małolat), „Droga” i „Kartel”.

Dziś mamy 27 września 2019 roku i wspólnie z warszawskim raperem świętujemy premierę płyty „Muzyka Współczesna”, która kilka dni temu osiągnęła status złotej płyty. Na trackliście znajdziemy 15 premierowych numerów (+ 2 w wersji preorderowej).

Tracklista:

 1. Intro (Niki) – prod. Auer; cuty DJ Panda
 2. Czas to iluzja – feat. Syny; prod. 1988
 3. Magenta – prod. Auer
 4. Obrazy Pollocka – prod. Auer
 5. 5.07 (Interlude) – prod. Auer
 6. 2K30 – feat. Taco Hemingway; prod. Hatti Vatti; cuty DJ Panda
 7. Braincell (Interlude) – prod. Auer
 8. Gorzka woda – prod. Auer
 9. Nauczysz się czekać – prod. Auer
 10. Zły śpi spokojnie – feat. Lua Preta, Oskar (PRO8L3M); prod. Mentalcut
 11. Одиночестро (Interlude) – prod. Auer
 12. Nie zobaczysz łez – prod. Auer; cuty DJ Panda
 13. Dom – prod. Auer
 14. Piroman – prod. x cuty Steez (PRO8L3M)
 15. Outro – feat. Bryndal; prod. Auer; cuty DJ Panda
  Wersja deluxe:
 16. Gorzka woda – feat. Paluch, KęKę, Sokół, Ten Typ Mes; prod. Auer
 17. Gorzka woda – feat. Oki, Otsochodzi, Jan-rapowanie, Zdechły Osa; prod. Auer
 • „Muzyka Współczesna” to album po prostu o życiu. Tak jak „Muzyka Klasyczna” czy „Muzyka Poważna” tylko z perspektywy prawie 40-letniego faceta, który nadal chciałby czasem robić głupoty, jednak życie teraz wygląda zupełnie inaczej. Momentami prowadzi to do frustracji, innym razem do radości, miłości i sensu. Świat zmienia się bardzo szybko, moje pokolenie to dziś ludzie dorośli, choć niektórzy dojrzewają, inni nie. Wbrew pozorom problemy mamy podobne jak wtedy. Płyta jest inspirowana latami 90-tymi. Nie jest to jednak boom bap rap, to mieszanka brzmień z tamtych lat, różnych i w nowej odsłonie. Znajdzie się jednak i 90 BPM i miejsce dla dj’a. – opisuje Pezet.

W wersji deluxe „Muzyki Współczesnej” oprócz dodatkowych utworów, znajdziemy wyjątkowy film dokumentujący prace nad płytą. Zawiera on również wypowiedzi osób zaangażowanych w projekt. Odsłuch wszystkich utworów jest dostępny na YouTube oraz w serwisach streamingowych: soundline.biz/PezetMuzykawspolczesna.