Sprawdźcie oficjalny odsłuch albumu Vienio – “Profil Pokoleń” vol. 1. Autor kultowej już trylogii “Autentyk”, współtworzonej wespół z Pelsonem, od zawsze znany był z zamiłowania do eksperymentów z muzykami reprezentującymi odmienne style. Warszawski raper, wieloletni pasjonat muzyki jako zjawiska, przeciwnik szufladkowania, stworzył przy “Projekcie pokoleń” koncepcję albumu opierającego się na nowych wersjach utworów polskich niezależnych artystów przełomu lat 80′ i 90′.

Dobrze znane, mistrzowskie teksty czołówki polskiej andergrandowej sceny cytowane w zwrotkach i refrenach, zyskały kontynuację w hip-hopowej postaci. Vienio pokusił się w tym wypadku o rapowy komentarz do znanych i cenionych przez starsze gremium słuchaczy utworów ówczesnego podziemia i kontrabandy artystycznej. Album jest swego rodzaju pomostem pomiędzy tym co zostało powiedziane już w przeszłości, a tym co potrzebuje swego wyrazu i kształtu obecnie.

Inspiracje / gościnne udziały: Maleo, Janerka, Dezerter, Lipiński, Kapitan Nemo, Sztywny Pal Azji, Ciechowski, Apteka, Jarex Baksish, a także Jamal, Miuosh, Mr. Borman. Za produkcję bitów odpowiedzialny jest Pereł. Gramofony DJ Technik.

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ