Paresłów powraca na scenę! Jeszcze w tym roku w sklepach pojawi się ich najnowsza płyta zatytułowana “Elektrohop”. Prezentujemy pierwszy teledysk promujący to wydawnictwo. Paresłów feat. Ania Brachaczek “Mój miły głos”!

Tytułowe słowo “elektrohop” to neologizm, który powstał w czasie pracy nad trzecim albumem zespołu Paresłów. Początkowo używany jak skrótowe określenie wspólnych inspiracji, z czasem stał się pomysłem na tytuł albumu.

Kiedy jesienią 2010r., po kilkuletniej przerwie, Fala, Dore i Marek Domański spotkali się pogadać o nagraniu kolejnego albumu, doszli do wniosku, że choć ukształtował ich hip-hop, to nie chcą nagrywać kolejnej płyty w tym stylu. Dzieląc się nowymi zajawkami, przesłuchując wspólnie dziesiątki nagrań ukształtowali nowe oblicze Paresłów.

“Elektrohop” to zwrot w kierunku muzyki klubowej, w nowoczesnym kalifornijskim stylu. Nawiązuje do stylistyki gatunków “party-rap” czy “elektro-rap”, znanych fanom zespołów takich jak Far East Movement, L.M.F.A.O, Dev czy The Black Eyed Peas.

Na nowym albumie Paresłów łączy technikę rapowania z energią muzyki elektronicznej. To mieszanka mocnych beatów, bogatych w elektryzujące syntezatory i głębokie basy, z melodyjnymi refrenami, która doskonale sprawdzi się na parkietach. Nie oczekujcie głębokiego przekazu, ani klasycznych sampli. W “Elektrohop” najważniejszy jest rytm.

Do udziału w projekcie Dore i Fala zaprosiły artystów, których darzą sympatią i cenią za styl. W gościnnych utworach pojawią się m. in. Ania Brachaczek (Biff i Pogodno), Numer Raz i TDF (Warszawfski Deszcz) oraz grupa Smagalaz. Produkcją muzyczną całego materiału zajął się Marek Domański, który od początku istnienia zespołu odpowiedzialny jest za warstwę muzyczną. Album “Elektrohop” ukazał się 1 grudnia 2012 r. nakładem wytwórni WeCanHelpYou.

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ