Na kanale YouTube Altereggo Records pojawił się nowy klip od MC RIP-a

Zajął on się także warstwą muzyczną oraz przygotował skrecze.

 

Poniżej info od wytwórni:
Ostatnimi czasy pojawia się sporo kontrowersji czym jest rap, a czym gatunek muzyczny Hip-Hop, na czym polega wyjątkowość kultury Hip-Hop, oraz jakie są jej elementy. Dlatego postanowiliśmy zaprezentować Wam debiutancki singiel rapera MC RIP – Dawaj na Balet. Jest to klasyczny Hip-Hopowy Banger, który podrywa do tańca od pierwszej nuty ! Ten kawałek może stać się hitem letnich baletów w klubach, na domówkach lub na osiedlowych ławkach i murkach. Jak sam raper nawija żeby pamiętać o melanżu, ale nie zapominać, że ma to nam służyć a nie szkodzić. Dlatego ważne jest aby zachować kontrolę i umiar aby bal nie przerodził się w przykrego zrzuta z kolejnymi konsekwencjami. MC RIP pochodzi z Warszawy (Bródno / Praga Północ) oraz z Ząbek, obecnie jednak mieszka w Londynie (UK). Artysta sam wyprodukuje wszystkie bity, rap i skrecze na jego debiutancki album LP. Jak do tej pory mogliśmy doświadczyć podobnego projektu jedynie od DJ Eprom a.k.a. Sztigar Bonko. Co więcej, MC RIP a.k.a. DJ Blendmaster Rip szoruje płytami już od 10 lat w UK oraz w Polsce.

Jeśli chodzi o Hip-Hop to jak do tej pory występował na scenie jako DJ następujących raperów: KaeN, Kolah, Rymcerze, Dudek P56, Dixon 37, Ks. Jakub Bartczak, Karat, Napalm Grupa, Poison 777, WUEM ENCEHA, Tektyw (7Łez), Kowal PP, TWM, OLO, Barrad Squad, PPZ, DzikiRapGra, Wasiak, Bujko i inni.

Poza muzyką Hip-Hop, MC RIP a.k.a DJ Blendmaster RIP gra oraz produkuje również muzykę elektroniczną. W tym roku planuje wypuścić single w tym gatunku. W 2017 roku wystąpił w Berlinie na prestiżowym festiwalu ‘Berlin Music Video Awards’, na który został zaproszony dzięki rutynie DJ-skiej ‘Kontrapte Routine’, MC RIP skończył studia muzyczne w Londynie w dziedzinach: Sonic Art oraz Muzyka Eksperymentalna.

‘Dawaj na Balet’ to pierwszy z trzech singli jakie usłyszymy od MC RIP w tym roku, a zapowiadać będą one bardzo zróżnicowany muzycznie album. Wokale oraz mix realizowane są pod okiem i uchem DJ Deszczu Strugi (Bartek Kopyt) w Otrabarwa Recording Studio.

fot. główne - kadr z klipu "Dawaj na balet"
Facebook Comments
PODZIEL SIĘ