fot. kadr z klipu

Bedoes nie boi się swoich poglądów i publicznie je wygłasza. Ma to miejsce nie tylko w wywiadach, nie tylko w postach umieszczonych w social mediach, ale również w poszczególnych singlach. W najnowszym – „1998 (mam to we krwi)”, pada wiele mocnych, życiowych linijek, jak:

  • Ty szanujesz ludzi za to jakie mają zegarki. Ja szanuję samotne matki. Nie piję z VIPami i nie palę trawki„;
  • Małolat mi pisze, że moja muzyka pomogła, kiedy stracił tatę na pętli, więc nie mogę kur* go zawieść, więc nie ćpam jak kur* obsraniec„;
  • Jestem dumny, że jestem polakiem. Nie przeszkadza mi chłopak z chłopakiem. I nie jestem z lewej czy prawej, po prostu za miłość nikt nie powinien płacić płaczem„;
  • Pół życia się bałem. Byłem gnębiony zawsze przez silniejszych: w szkole, w rapie, w życiu„.

Video-singiel „1998” promuje najnowszą solową płytę Bedoesa, zatytułowaną „Opowieści z doliny smoków”. Współtworzy ją z Lankiem, który odpowiada za warstwę muzyczną wszystkich utworów.

„Opowieści z doliny smoków” to najbardziej dojrzała płyta w dotychczasowej karierze Bedoesa. Trzecia legalna płyta jednego z największych objawień muzycznych ostatnich lat ujrzy światło dzienne już 29 listopada. „Opowieści z Doliny Smoków” to bezkompromisowa wycieczka po uczuciach człowieka doświadczonego przez zepsuty świat. Na płycie kipi od kontrastów. Miłość i poszukiwanie szczęścia staje naprzeciw złym ludziom, dużym pieniądzom i dziewczynom bez zahamowań.

Więcej informacji o płycie oraz tracklista i goście na rapnews.pl!