Raperki rosną w siłę, a babie lato trwa! A skoro o lecie mowa, to… No właśnie – nawet jeśli do tej pory nie interesował Cię rap w spódnicy, to zapewniamy – w środę 17 lipca sporo się w Twoim postrzeganiu muzyki zmieni. Do koleżanek po fachu ze swoim słonecznym materiałem dołącza bowiem Sista Flo.

Sista jest artystką, która choć w undergroundzie działa nie od dziś, szerszej publiczności dała się poznać dopiero dzięki wydanej z Mi-Lą w czerwcu 2012 roku i nakładem Tu Wolno Palić epce „Kolaż”. W ciągu ostatnich miesięcy zamieściła w sieci dwa luźne numery, pojawiła się także gościnnie na albumie MXN/SkillZ oraz na solówce Mi-Li. Teraz serwuje swój pełnoprawny minialbum. Materiał w całości dostępny będzie w Internecie i co najważniejsze – ściągnąć go będzie można zupełnie za darmo. Serwery zapłoną? No raczej!

Czym jest „Potok”? Splotem ciepłych wersów wymieszanych z osobistymi refleksjami na temat otaczającej nas rzeczywistości, ubranych w formę oryginalnego storytellingu, podanych na charakterystycznych bitach Świętego, Tediego Teda i Big Elmo, po których Sista po prostu… płynie :) To materiał, w którym wakacyjny czilaut miesza się z numerami-metaforami czy tzw. życióweczką.

Epka pomyślana jest jako swego rodzaju wizytówka artystki, prezentująca jej wizję rapu i jej własny styl. Dlatego też nie znajdziemy na „Potoku” zbyt wielu gości, co nie znaczy, że w ogóle ich nie ma. Swoje pięć groszy dorzuciła Magda Grochowska, rapujący producent Tedi Ted, a skreczami epkę ubarwił DJ Flip. Miksem i masteringiem zajął się Puzzel.

„Potok” od końca czerwca promowany jest w sieci singlem „Zapraszam”, do którego powstał klip. Kolejne numery udostępniane będą dzień po dniu, począwszy od 17 lipca, a całą zabawę rozpocznie kawałek „Jak dorosnę”, który na facebookowym profilu raperki zdobył największą liczbę głosów.

Projekt okładki: Darek Otłożek

Zdjęcia użyte w projekcie: Beata Zyśk

https://www.facebook.com/SistaFlo.Official

Tracklista:

1.      Zapraszam
rap: Sista Flo, produkcja: Święty
2.      Rozbój w biały dzień ft. DJ Flip
rap: Sista Flo, produkcja: Tedi Ted, skrecze: DJ Flip
3.      Norma ft. DJ Flip
rap: Sista Flo, produkcja: Big Elmo, skrecze: DJ Flip
4.      Jak dorosnę ft. Magda Grochowska, Tedi Ted
rap: Sista Flo, Tedi Ted, śpiew: Magda Grochowska, produkcja: Tedi Ted
5.      Zmień to
rap: Sista Flo, produkcja: Big Elmo
6.      Spotkanie
rap: Sista Flo, produkcja: Tedi Ted

BONUS TRACK:
Nie zasłaniaj mi słońca
rap: Sista Flo, produkcja: Święty

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ