W wywiadzie dla TheTruekingsTV katowicki raper opowiedział o kulisach powstania swojej najnowszej płyty pt. “POP.”, której premiera przypadła na drugą połowę marca bieżącego roku. Z wywiadu można dowiedzieć się jak doszło do współpracy Miuosha z takimi artystkami polskiej sceny jak Beata Kozidrak czy Katarzyna Nosowska.

Wiedziałem, że po “Ulicach Bogów” przyjdzie moment, w którym będę musiał nagrać album i to będzie jakoś niedaleko w czasie, a w tym właśnie czasie miałem okazje się z tymi wszystkimi ludźmi przeciąć (…) i po prostu bezczelnie zaprosić na album rapowy”-wspomina Miłosz, wyjaśniając jak doszło do współpracy z artystami odmiennego gatunku muzycznego.

Nadmienia również, że udział zespołu Bajm na płycie to “podciągnięta tradycja sięgania po sample klasycznych polskich wykonawców“, a jak już mowa o polskich wykonawcach to relacje reprezentanta katowickiej sceny z Katarzyną Nosowską zaczęły się od zaproszenia Miuosha przez zespół Hey, do udziału w koncercie “Tribute do Hey”.

Jeśli chodzi o samą płytę to jest ona połączeniem przyjętego konceptu tekstowego i tematycznego z poznawanymi przez rapera w ostatnim czasie ludźmi związanymi w mniejszym lub większym stopniu z muzyką.

Miałem okazję przegadać kupę czasu, poznać się, dowiedzieć się tego, co oni sądzą na temat mojej muzyki.”- tłumaczy Miłosz wspominając początki pracy nad albumem.

A wy co sądzicie o twórczości katowickiego rapera? “POP.” trafia w Wasze gusta? Piszcie w komentarzach.

Cały wywiad z Miuoshem:

Facebook Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ