fot. @ciociaewaaa_foto

Małach i Rufuz są już po premierze najnowszego wspólnego wydawnictwa, zatytułowanego „MetRyka”. Warszawscy raperzy stopniowo udostępniają odsłuch poszczególnych utworów.

Jednym z nich jest „Co się dzisiaj liczy” z gościnnym udziałem DJ Shoodee. O warstwę muzyczną zadbali: 2Check i Małach, natomiast dźwięki gitary dograł Mikołaj Grzywacz.

„MetRyka” to piąta płyta zespołu Małach/Rufuz. Jest pełna emocji, jakie towarzyszą przyjaciołom w momencie znalezienia się w punkcie w jakim właśnie są. Dokonali tego, czego chcieli, zamieniając szare klatki, na których nie było perspektyw, na własną firmę, studio nagraniowe i stabilne życie. Opowiadają o zachowaniach ludzi, których spotykają na swojej drodze, swoich dalszych planach oraz motywują do spełniania marzeń zachowując przy tym swój uliczny sznyt, znany słuchaczom od pierwszej wspólnej płyty. Charakter krążka jest poważny, ale nie smutny. Samo brzmienie nie da się sklasyfikować jako konkretny podgatunek w rapie, czemu odpowiada sam kolor okładki mieniący się przeróżnymi kolorami. Dzięki połączeniu klasycznych próbek bębnów, żywych instrumentów i zróżnicowanego tempa utworów wszystko jest bardzo smaczne i świeże. Za warstwę muzyczną krążka odpowiadają Małach, 2Check oraz Flame.

Tracklista:
1. MetRyka
2. Dzięki Hiphop
3. Co się dzisiaj liczy
4. Następnym razem
5. Ludzie
6. Podwójna moralność
7. Może trzeba było
8. Z małej chmury duży deszcz
9. Pomoc
10. Czy czasem masz tak?
11. Po za schemat
12. Tlen
13. Palimy rope
14. Nie bójcie się marzyć