Trochę mi się nie podoba brak szacunku do kultury – jej lekceważenie, i nonszalancja

Niedawno pisaliśmy o tym, że premiera wspólnego albumu Łajzola i Kosiego, czyli reprezentantów JWP, którzy połączyli siły tworząc zespół – Jetlagz, odbędzie się prawdopodobnie w połowie października br. Jetlagz przyniesie nam dużo nowych brzmień – a dlaczego?: “My z Łysolem, od jakiegoś czasu już, znudziliśmy się klasyką (…) nowe tempa mają nowe możliwości. Mi się ciekawiej pod to pisze, bo trochę się wypaliłem pod klasyczne tempa” – wyjaśnił Kosi.

Co osoby z oldschool’owymi korzeniami, jakim niewątpliwie są Kosi oraz Falcon1, myślą o zjawisku ‘nowego rapu’?: “Trochę mi się nie podoba brak szacunku do kultury – jej lekceważenie, i nonszalancja. Aczkolwiek młodziej jest nonszalancka, też jesteśmy nonszalanccy, też jesteśmy i byliśmy aroganccy. Rozumiem potrzebę zmiany i odpychania starszych – tak to wygląda. Młodsi podgryzają starszych. My się nie boimy konkurencji, mamy swoją niszę. Nie wiem, czy płyta Jetlagz trafi do moich fanów czy nie. Czy młodzi fani to łykną? Nie wiem. W sumie mnie to chuj obchodzi. Fajnie jakby kupili, ale chodzi o to, żebym ja z Łysolem był zadowolony” – zauważa Kosi w rozmowie z portalem Popkiller, który dostrzega również pozytywne aspekty, trzymając kciuki za każdego młodego rapera: “Trochę tandety w tym wszystkim jest, ale jestem w chuj zajarany też tym, w którą stronę to poszło. Mnóstwo rzeczy mi się bardzo podoba muzycznie. Inspiruje mnie wiele osób, których nie sądziłem, że będą mnie inspirowały, że to tak się potoczy. Zmieniło się rzeczywiście bardzo dużo w ostatnim czasie. Dwa lata to już w ogóle – nawet w polskiej scenie. Bardzo dobrze, kibicuję młodym, działajcie sobie prężnie” – dodaje.

Jaki stosunek do tego tematu ma Falcon1, wieloletni członek składu JWP?: “To co mi się nie podoba w nowoczesnym rapie, nowoczesnej muzyce to to, że dużo muzyki jest bardzo podobnej, kalka (…) a cała reszta nie wiem. Ja jestem mega fanem kilku bardzo młodych raperów i kibicuję“.

Czy zgadzacie się z reprezentantami JWP?

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ