Na Warsaw Challenge wstęp jest wolny!

13 maja 2017 (sobota) – pierwszy dzień Warsaw Challenge 2017
14.30​ Rozpoczęcie imprezy
15.00 ​​Pierwsze cztery walki 1VS1
15.30 ​KONCERT MAŁPA
16.30 ​​Show Taneczne WHO IF NOT YOU
17.00 ​ KONCERT VNM
18.00 ​PÓŁFINAŁY 1VS1 BBOYS
18.15 ​ Freestyle Battle
18.30 ​KONCERT DONGURALESKO
19.35 ​​FINAŁ 1VS1
20.00 ​KONCERT GRUBSON
22:00 ​Zakończenie Imprezy
22.00 ​After party – GrubSon x Warsaw Challange Between Party

14 maja 2017 (niedziela) – drugi dzień Warsaw Challenge 2017
14.30 ​​I i II runda turnieju głównego Breakdance
16.00 ​KONCERT HADES
16.45 ​III runda turnieju głównego Breakdance
17.30 ​KONCERT JWP
18.30​ Półfinał turnieju głównego Breakdance
19.00 ​SHOW BLADY KRIS
19.15 ​Pokaz Sędziów
19.30 ​MINUTA HAŁASU
19.40 ​Finał Turnieju Breakdance – 15 min.
20.00 ​DJ SET GRAND MASTER FLASH (USA)
21.00​ KONCERT ONYX (USA)
22.00 ​Zakończenie imprezy
22.00​ After party w klubie Bal

Graficznie:

Już 13 i 14 maja w Forcie Bema odbędzie się kolejna edycja Warsaw Challenge – największej imprezy breakdance’owej w Polsce. Na fanów hip-hopu czeka rywalizacja najlepszych tancerzy z całego świata oraz występy gwiazd rapu z Polski i zza granicy. Tegoroczna odsłona wydarzenia zaskoczy nie tylko oryginalną lokalizacją, lecz także nową formułą tanecznych zawodów. 

Idea Warsaw Challenge powstała w 2005 roku. Początkowo miała to być jedynie niewielka impreza łącząca zawody breakdance z koncertami lokalnych raperów. Jednak ogromne zainteresowanie fanów i współpraca ze znanymi gośćmi sprawiły, że z roku
na rok Warsaw Challenge zmieniło swoje oblicze. Obecnie to największe w Polsce oraz jedno z największych w Europie wydarzeń dla fanów hip-hopu, odwiedzane przez tysiące uczestników głodnych bitew tanecznych na najwyższym poziomie oraz koncertów gwiazd polskiego i światowego formatu. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w nowym miejscu i według zmienionych zasad, ale ponownie połączy to, co w hip-hopie najlepsze – taniec, muzykę i freestyle.

– Wydarzenie to jest miejscem spotkań nie tylko polskich fanów hip-hopu, ale również licznych zagranicznych gości. Co dla nas bardzo ważne, Warsaw Challenge nie zamyka się tylko w młodzieżowym środowisku hip-hopowym. Od wielu lat w imprezie uczestniczą osoby reprezentujące różne pokolenia, które chcą spędzić swój wolny czas w otoczeniu pozytywnych emocji związanych ze spektakularnymi zmaganiami tancerzy – mówi Robert Zydel, dyrektor Biura Marketingu Miasta.

Nowa formuła imprezy

13 maja na scenie Warsaw Challenge w bitwach 1 na 1 w systemie pucharowym zmierzą się utytułowani tancerze z całego świata. 14 maja, czyli drugiego dnia wydarzenia, odbędą się zawody grupowe. W tym roku organizowane według nowej formuły.

Tegoroczna impreza pod względem tanecznym ulega dużej zmianie. W zawodach grupowych rezygnujemy z systemu pucharowego, a przyjęty model będzie modyfikacją formuły „undisputed”, przypominającą zasady znane między innymi z zawodów piłkarskich. Przed publiką nadal zaprezentuje się osiem ekip podzielonych na dwie grupy. Każda z ekip stoczy ze sobą pojedynek, za który sędziowie przyznają punkty. Do finału przejdzie po jednej drużynie z każdej grupy, która zdobędzie najwyższe noty. O trzecie miejsce zawalczą drużyny, które w swojej grupie uplasują się na drugiej pozycji. Ten system jest bardziej efektowny dla widzów, ale bardziej wymagający dla tancerzy, bo każda z ekip Great 8 zaprezentuje się gościom co najmniej trzy razy – wyjaśnia Piotr Zaczyński, jeden z pomysłodawców Warsaw Challenge.

Zmiana lokalizacji

Warsaw Challenge łączy pokolenia wokół hip-hopu, ale jednocześnie ewoluuje wraz
z nowymi ekipami tancerzy i trendami w muzyce. Dwie ostatnie edycje wydarzenia odbyły się na placu Defilad. W tym roku organizatorzy poszli za głosami fanów, którzy miło wspominają bardziej kameralne lokalizacje i impreza została przeniesiona do Fortu Bema na warszawskim Bemowie. Jest to popularne miejsce spotkań warszawiaków i lokalizacja wielu prestiżowych wydarzeń muzycznych, które będzie idealnym tłem dla tanecznych zmagań B-boyów i hip-hopowych koncertów.

Warsaw Challenge, czyli światowej klasy zawody breakdance

Warsaw Challenge powstało z pasji do tańca, więc od początku jednym z najbardziej istotnych elementów imprezy jest konkurs dla zawodników breakdance. Uczestnicy Warsaw Challenge co roku mają okazję oglądać występy absolutnej światowej czołówki sceny breakdance. Jeden z najbardziej efektownych i trudnych stylów tańca, wymaga od tancerzy nie tylko dużej sprawności fizycznej, lecz także wielu lat treningów poświęconych na dopracowanie techniki.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu i obserwowania zmagania drużyn B-boyów, które powalczą o główną nagrodę ufundowaną przez Miasto Stołeczne Warszawa – 15 tysięcy złotych. Do udziału w zawodach grupowych zaproszone zostały najlepsze ekipy tańca breakdance z całego świata. Wśród zagranicznych gości znajdą się m.in. obrońcy tytułu  z zeszłego roku, amerykański skład Rockforce Crew, najlepsza brytyjska ekipa Soul Mavericks oraz Tekken Crew, zwycięscy francuskich eliminacji Warsaw Challenge. Great 8 uzupełnią też Predatorzy, czyli połączony skład tancerzy z Rosji i Kazachstanu, który podczas Warsaw Challenge 2016 zajął drugie miejsce, gwiazdorska ekipa z Japonii o nawie Florriorz, Unstopables reprezentujący Izrael i Hustle Kids z Holandii. Polskę będzie reprezentował znakomity Polskee Flavour. Najbardziej utytułowany rodzimy skład ma na swoim koncie liczne zwycięstwa zarówno w zawodach indywidualnych, jak i grupowych, wielokrotnie reprezentował też kraj na międzynarodowych imprezach breakdence’owych.

Organizatorem Warsaw Challenge jest Miasto Stołeczne Warszawa, producentem wykonawczym Stołeczna Estrada. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ