Informujemy na rap-news.eu, iż 18. marca w Warszawie wystąpią gwiazdy amerykańskiego rapu prosto ze wschodniego wybrzeża USA: Jeru the Damaja, Big Shug, AFU-Ra. Zagrają oni w ISKRA Pole Mokotowskie.

Gang Starr Foundation to projekt stworzony wokół Gang Starr – czyli legendarnego duetu Guru i DJa Premiera. Ponad dwadzieścia lat na scenie to kawał dobrego rapu i współpraca z mnóstwem ważnych dla całego hip-hopowego środowiska postaci. Na co możemy liczyć w Poznaniu podczas koncertu w 9stóp ACKiS? Na muzyczny powrót do korzeni i klasyki rapu w wykonaniu jednych z najlepszych raperów lat 80-tych i 90-tych. Big Shug, AFU-Ra i Jeru the Damaja stworzą niepowtarzalny klimat, który przypomni wam czasy starego, dobrego rapu w stylu Notorius’a BIG czy 2pac’a.

Koncert główny:
– Jeru the Damaja
Big Shug
– AFU-Ra

Support:
– Had Hades
– Antone x DJ Liquid
– Brakujący Element
more tba…

BILETY:
Zamów na www.biletomat.pl
1sza pula – 25 pln – zamknięta
2ga pula – 35 pln – dostępne
3cia pula – tba

Wydarzenie na facebooku: DOŁĄCZ!

Opis:
JERU THE DAMAJA – Współpracował z Guru i DJ Premierem z Gang Starr, których znał od czasów szkoły średniej. Swój styl zaprezentował w utworze I’m the Man z albumu Gang Starr z 1992 – Daily Operation.
W następnym roku wydał swój pierwszy singel Come Clean, wyprodukowany przez DJ Premiera, który szybko stał się undergroundowym hitem. Jego pierwszy album The Sun Rises in the East wydany w 1994, również był wyprodukowany przez DJ Premiera i jest zaliczany do klasyki rapu oraz do 100 najlepszych albumów w historii tego gatunku. Ostatni solowy album to Still Rising z 2007. W 2011 w rocznicę śmierci GURU wspólnie z OSTR wystąpił gościnnie w kawałku „Oddałbym” Slums Attack.

BIG SHUG – Założyciel duetu Gang Starr wspólnie z GURU (zanim jeszcze GURU poznał DJ’a Premiera) oraz wieloletni członek Gang Starr Foundation, znany również z występów podczas koncertów z młodym 2Paciem oraz The Notoriousem B.I.G. Shug miał swój udział w albumach Gang Starr, „Hard to Earn”, „Moment of truth”, „The Ownerz”, oraz w projektach Jazzmataz Guru czy DJ Krush’a (Meiso). Jego dorobek zamyka „Triple OGzus” wydany w marcu 2015.

AFU-RA – Nowojorski artysta kultury Hip-Hop, legenda amerykańskiego rapu. Pochodzi z Brooklynu, uwielbia scenę, a muzyka jest jego pasją. W wolnych chwilach poświęca się sztukom walki lub szachom. Wspólnie z Jeru the Damaja, Big Shug oraz Group Home tworzy Gang Starr Foundation. Aktywny na scenie od 1994 roku. Jego dorobek muzyczny na dzień dzisiejszy zamyka album „Body of the Life Force 2″, wydany w 2012 roku.
Współpracował z takimi artystami jak: GZA, Masta Killa, Ky-Mani Marley, DJ Premier, Jeru the Damaja, M.O.P. czy Royce da 5’9”. Obecnie pracuje wraz z producentem PF Cuttin i legendarnym artystą reggae z Jamajki – Sizzlą, nad nowym albumem „The Master Chef”.

Organizatorzy:
Play More Records x loombard.pl x Bebzacze x ISKRA Pole Mokotowskie

http://rap-news.eu/impreza-20-03-2016-poznan-jeru-the-damaja-big-shug-afu-ra-supporty/

Facebook Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ