Zgodnie z informacjami podanymi przez serwis Wirtualnemedia.pl, do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynął wniosek od Grupy ZPR Media, którego treść była związana z zmianą nazwy kanału.

Powodem tej zmiany ma być niska oglądalność kanału o tematyce hip-hopowej. Jak pokazały przeprowadzone badania i analizy, stacja nie przyjęła się zbyt dobrze wśród zwolenników ulicznej subkultury, co spowodowane ma być w znacznej mierze ograniczeniami związanymi z brakiem możliwości emisji niecenzuralnych przekazów.

Jak tłumaczy wiceprezes Grupy ZPR Media, Pan Leszek Kozioł: “Hip-hop jest kulturą uliczną, ze wszystkimi jej aspektami i specyfiką. Telewizja koncesjonowana wiąże się natomiast z pewnymi ograniczeniami, dotyczącymi zarówno warstwy słownej, jak wizualnej prezentowanych treści. Nie możemy na przykład emitować treści niecenzuralnych, którymi naszpikowane są klipy hiphopowe

Przypominamy, że stacja Hip Hop TV swoją działalność rozpoczęła w marcu 2016, a jej  średni rynkowy udział w pierwszym półroczu następnego roku wyniósł skromne 0,01%.

AKTUALIZACJA:
Oświadczenie redakcji Hip-Hop TV w sprawie zniknięcia z anteny:
Niestety, potwierdziły się smutne wieści. Hip Hop TV na jesieni zniknie z anteny. Wierzyliśmy, że uda nam się zyskać większy zasięg i więcej czasu na dotarcie do naszych odbiorców, włożyliśmy dużo pracy i serca w rozwój stacji, ale decyzja Zarządu jest nieodwołalna, a projekt został uznany za nieopłacalny. Szkoda, bo 10 miesięcy (od kiedy mamy szerszą dystrybucję np. w nCplus), to zbyt krótki czas, by zyskać zaufanie Wasze i artystów, którzy przez lata nieobecności hip-hopu w mainstreamowych mediach znakomicie odnaleźli się w internecie.

Do końca wakacji działamy bez zmian, nasze materiały są dostępne na YouTube (/HipHopTVPolska), a my nie składamy broni i będziemy dalej walczyć – jeszcze nie wiadomo, w jakiej formie. Ostatni klaps w historii Hip Hop TV padnie na naszym flagowym festiwalu Polish Hip-Hop TV Festival, gdzie mamy nadzieję Was spotkać”.

Dziękujemy, że byliście z nami, pozdro!
Redakcja Hip Hop TV

Facebook Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ