Absolutna i niezaprzeczalna legenda światowego hip hopu, człowiek instytucja, rapowy aktywista, aktor, filozof, nauczyciel – jedyny i niepowtarzalny KRS-One to kolejny artysta, który wystąpi pod koniec sierpnia na najgrubszym melanżu kultury czterech elementów!

Na hip hopowej scenie pojawił się w 1987 roku z grupą Boogie Down Productions, kiedy to ukazał się ich debiutancki krążek Criminal Minded. Po wydaniu sześciu albumów pod szyldem BDP, w 1993 roku KRS-One zdecydował się na solowy debiut – płyta Return of the Boom Bap do dziś wymieniana jest jako jedna z najlepszych i najważniejszych w historii hip hopu na świecie. Prawie 30-letni staż na rynku muzycznym mówi sam za siebie – “Outta Here”, “Sound Of Da Police”, “South Bronx”, “MC’s Act Like They Don’t Know”, “Rappaz R. N. Dainja”, “Duck Down“, “My Philosophy“, “The Bridge Is Over“ – na Kempowej scenie czeka nas cały arsenał niezapomnianych klasyków hip hopowych! A zobaczyć ‘The Teacha’ po tej stronie oceanu to nie lada okazja, bowiem artysta… nie lata samolotami. Dowiedz się więcej o KRS-One >>

“Od lat staraliśmy się, by zaprosić Krisa do Hradec Králové – mówi Radek Miszczak, polski promotor festiwalu.

“Ten artysta to definicja hip hopu jako kultury, nie tylko stylu muzycznego. I to kultury, w której wielki nacisk położony jest na zgłębianie wiedzy, nie tylko o swoich korzeniach. Jeden z najbardziej wpływowych artystów w historii gatunku to także charyzmatyczna postać sceniczna, która w niemalże 30-letniej dyskografii zebrała całą masę bangerów, które rozniosą tegoroczny Kemp. Knowledge Reigns Supreme Over Nearly Everybody!”

Hip Hop Kemp startuje od 22 do 24 sierpnia w Hradec Králové, zaledwie 50 km od polsko-czeskiej granicy w Kudowie Zdrój. Obok KRS-One na Festiwalu z Atmosferą zagoszczą między innymi  Kendrick Lamar, El-P, Souls of Mischief, Oddisee & Apollo Brown, Stalley oraz reprezentanci polskiego hip hopu – Bisz & B.O.K, Miuosh & Kato Band, Te-Tris i W.E.N.A., JWP/ Bez Cenzury.

Tylko do końca maja bilety na festiwal dostępne są za 209 zł (NORMAL) oraz 409 zł (VIP) w oficjalnym sklepie festiwalowym Urban City. Od czerwca cena wzrasta, a każda pula jest ograniczona!

HIP HOP KEMP 2013

KENDRICK LAMAR /USA/
KRS-ONE /USA/
EL-P /USA/
SOULS OF MISCHIEF /USA/
BAAUER /USA/
ODDISEE & APOLLO BROWN /USA/
STALLEY /USA/
ORGANIZED THREAT ft. Gavlyn, Poetic Death, Yarah Bravo, DJ Dubplates, DJ Mike Steez /USA, SWE/
M-PHAZES & ILLY /AUS/
BISZ & B.O.K Liveband /PL/
MIOUSH + Kato Band /PL/
TE-TRIS & W.E.N.A. /PL/
JWP & BEZ CENZURY /PL/
RODNEY P & SKITZ /UK/
DIE ORSONS /D/
JUKEBOX CHAMPIONS /UK, FR/
RETROGOTT & HULK HÖDN /D/
SHABAZZ PALACES /USA/
MEGALOH /D/
SHYSTIE /UK/
EKTOR & DJ WICH /CZ/
PRAGO UNION + Champion Sound & Krotitelé dechů /CZ/
H16 /SK/
MOJA REČ + Komplot /SK/
STRAPO & DJ SPINHANDZ /SK/
VLADIMIR 518 /CZ/
BOYBAND /CZ, SK/
THE DISABLISTS /UK/

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ