jhl

Dnia 3. października 2016 roku odbyło się spotkanie w urzędzie miasta Starachowice z Prezydentem Miasta Starachowice Markiem Materkiem. Stronę agencji PB MEDIA reprezentował jej założyciel Piotr Bartosik.

Tematem rozmów był przyszłoroczny Hip-Hop Festiwal Starachowice 2017, który miałby się odbyć na stadionie miejskim w Starachowicach. Post na facebooku Prezydenta Starachowic Marka Materka został bardzo ciepło przyjęty przez mieszkańców: sprawdź!

To było pierwsze spotkanie, na którym prezydent miasta Starachowice Marek Materek utworzył grupę roboczą nad festiwalem oraz wyznaczył zadania do realizacji na najbliższy czas. Na razie znamy tylko termin festiwalu i ma się odbyć 2 września 2017 roku. Najbliższy czas pokaże nowe informacje dotyczące festiwalu. Dodajmy też, że poseł Liroy chciałbym w świętokrzyskim otworzyć drugie na świecie muzeum Hip-Hopu: przeczytaj!

Marek Materek zdecydowanie wygrał w drugiej turze wyborów w Starachowicach. Będzie najmłodszym prezydentem w Polsce. Ma 27 lat. Od 9 grudnia 2014 r. pełni funkcję Prezydenta  Miasta Starachowice. Zwyciężył w II turze wyborów samorządowych uzyskując 9583 głosów. Podczas pierwszego  roku kadencji wprowadził  Program Inicjatyw Lokalnych ukierunkowany na mikro inwestycje  wykonywane  we współpracy  i przy współudziale finansowym  mieszkańców, Program „Zielone Podwórka” skierowany  do Wspólnot Mieszkaniowych, program odpracowywania zaległości czynszowych. Przyspiesz ono modernizacje ulic posiadających nawierzchnie gruntowe, po raz pierwszy powstał harmonogram przebudowy  dróg lokalnych. Funkcjonowanie rozpoczęła  Starachowicka Strefa Rodziny pod Skałkami. Gmina utworzyła Dom Seniora Manhattan,  na ten cel pozyskano dofinansowanie z rządowego programu Senior Wigor. Poprawiła się sytuacja miejskich spółek, m.in. dzięki wprowadzonym oszczędnościom głównie dot. kadry zarządzającej. Ograniczenie wydatków bieżących,  pozwoli na wypracowanie najwyższej  w historii miasta nadwyżki operacyjne j przekraczającej 13 mln zł. Pozwoli to miastu wykonać większą ilość inwestycji , na które mieszkańcy  czekają od wielu lat.

Piotr Bartosik i agencja eventowa PB MEDIA organizowali już Hip-Hop Festiwal Prusice 2013 oraz 2014 i był to jeden z najmłodszych organizatorów w Polsce: przeczytaj!

 

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ