Kryterium było wiele…

2. marca w warszawskim klubie Remont odbył się finał pierwszej edycji konkursu Rap W Polsce – „RWP2017: Nagraj z Hinolem”. Spośród 700 uczestników, którzy postanowili spróbować swoich sił w konkursie, wyłoniono finałową 20-tkę. Wśród nich znaleźli się tacy raperzy, jak: MSD, Łysy, Bokser DDCREW, Olaf PRP, Kret FBS, Diabeł FBS, Izzer, Alien BSC, Zet, Norro, Śliwa, NCT, Koral Hjt, Kucharz, Tomson Okrzei Klika, Jelon, Prosty, Host Anathemia, Adol WKZ i KLIM. Wszystkim udało się szczęśliwie dotrzeć do Warszawy, gdzie w popołudniowych godzinach brali udział w ujęciach ich wspólnego utworu, pt. „Kierunek” na bicie Flame. Premiera już wkrótce na kanale Rap W Polsce.

Po kilku godzinach realizacji klipu i chwili odpoczynku po godzinie 21:00 wystartował „Finał Live Konkursu RWP2017 + Koncert Jurorów” podczas którego do „Remontu” przybyło ponad 700 osób. Za deckami stanął DJ Lem, który perfekcyjnie rozruszał publiczność, a całą imprezę idealnie poprowadziła jedna z najlepszych polskich raperek, reprezentantka DIIL Gangu – Ryfa Ri. Wydarzenie rozpoczął niespodziewany występ… Błażeja FBS6-letni Błażej poruszył całą publiczność zgromadzoną w klubie, która wspólnie z nim wykonała eliminacyjną zwrotkę konkursu #RWP2017 – „Rap w Polsce” (zwrotkę możecie znaleźć: tutaj!). Młody na pewno zapamięta to wydarzenie do końca życia!

Chwilę po tym scenę przejęło 20 uczestników konkursu, którzy wspólnie na jednej scenie premierowo wykonali prawie 4-minutowy utwór „Kierunek”. Następnie przyszła kolej na Hinola, który tego dnia miał twardy orzech do zgryzienia. Na początku wybrał 5-ciu zawodników: Śliwa, Norro, MSD, Kret FBS i Łysy, którzy otrzymali możliwość zagrania utworu z własnego repertuaru: „kryterium było wiele, poprzez to, jak sobie radzą na scenie, poprzez sprawdzanie na Youtube ich kawałków, do tego, kto jest teraz potrzebny na polskiej rap scenie” – powiedział ze sceny, po przesłuchaniu ich wykonań, reprezentant Polskiej Wersji. W końcu przyszedł czas na ostateczne wyniki. I tak spośród wszystkich uczestników warszawski raper nieoczekiwanie wybrał nie jednego, a… dwóch zwycięzców. Zostali nimi: MSD i Kret FBS! To właśnie oni już wkrótce nagrają wspólny utwór z Hinolem, do którego zostanie zrealizowany teledysk.

Po wszystkim scenę przejęli jurorzy konkursu #RWP2017, mianowicie: TPS, z którym przyjechał część składu ZDR oraz Dack, Dudek P56 z gościnnym udziałem Miejskiego Sortu i INKG, Rest i pełny skład Dixon37 (w kawałku „Dwie dzielnice jedno życie” wspomógł ich również Żary), a także Jano i Hinol, których na scenie wspierał BRZ. Z różnych przyczyn zabrakło Nizioła i Erosa.

Subskrybujcie kanał Youtube Rap W Polsce, ponieważ wkrótce będziemy mieli dla Was wiele materiałów video, jak m.in. relacje z koncertów, wypowiedzi artystów oraz publiczności czy teledyski podsumowujące pierwszą edycję konkursu RWP2017.