Queen Size Records prezentuje długo oczekiwaną i zapowiadaną winylową wersję debiutanckiej płyty Grafa Cratediggera „12 Beats Sound vol 1.7”. Graf Cratedigger – cratedigger, producent, jeden z głosów internetowego Radia Rewers, miłośnik wszystkich elementów kultury hiphopowej. Niektórzy mówią o nim ”young dude with old soul”. Właściciel charakterystycznego, 12 bitowego brzmienia. Gęsto cięte, zwolnione sample, często także i wokalne oraz mocne bębny to jego znak rozpoznawczy. Choć jest oddany tradycji złotej ery i sampluje tylko winyle nie boi się też używać instrumentów Vst, po wcześniejszym ‘ubrudzeniu’ ich brzmienia.

Gdy w lipcu 2011 roku „12 Beats Sound vol. 1.7” pojawiło się na płycie Cd, Daniel Wardziński z Pop killera pisał o niej:

Klasyczne, hip-hopowe do szpiku brzmienie tego naprawdę zdolnego producenta. To, że płyta powstała “ze sterty wosków” za pomocą samplera AKAI S950 słychać i czuć tu praktycznie w każdym momencie. Graf to gość ewidentnie zakochany w produkcjach wymiataczy wymienianych przez siebie jako inspiracje: Buckwilda, Fat Jona czy Madliba. (…)

Celowe osiąganie (…) brudu lat 90 (…) okazuje się sukcesem. (…) Każdy kolejny kawałek wkręca coraz bardziej, a brzmi to wciąż bardzo hip-hopowo co jednoznacznie udowadnia, że w tej muzyce nadal da się zrobić mnóstwo. Bez sięganie po nowe narzędzia, bez mixowania styli, bez elektroniki i bez zapożyczeń. (…)

Dobór sampli jest naprawdę fantastyczny, sposób w jaki rozbudowane są bity i jak to wszystko trzyma się kupy jako całość – wypada tylko pogratulować.”

Płyta została wydana w nakładzie 250 numerowanych egzemplarzy, na kolorowym winylu. Intrygującą koncepcję graficzną, autorstwa cenionego Przemka „Sainera” Blejzyka, uzupełnia gruba plastikowa folia (taka jak przy Picture-discach) z nadrukowanymi elementami graficznymi. Jest to pozycja, która powinna znaleźć się na półce każdego szanującego się kolekcjonera.

Vinyl zawiera specjalny kod umożliwiający pobranie płyty w formacie cyfrowym.

Pre order: 17.05.2013
Premiera: 29.05.2013

SPECJALNA CENA PRE ORDEROWA: 56 PLN (wraz  z przesyłką).

Produkcja, mix: Graf Cratedigger
Mastering: Marcin Cichy (Plug Audio) Design: Przemek “Sainer” Blejzyk
Executive producers: R. Smoleń & W. Nowicki

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ