“Hype Arena” – znamy szczegóły nowego projektu wytwórni DistrictAREA

Dostajemy dodatkowe informacje na temat projektów oraz ich kosztów i umów jakie podpisali oni z warszawską wytwórnią.

W wiosennej edycji akcji ukażą się trzy albumy – jeden longplay rapera zawierający 13 utworów oraz dwie EPKi duetów raper/producent, składające się z 6 tracków.

Jak się okazuje, wszyscy artyści podpisali z DistrictAREA umowy fonograficzne na jeden album, przy czym wytwórnia zagwarantowała sobie prawo pierwokupu kolejnego krążka. Każda z płyt zostanie wytłoczona w liczbie 500 sztuk, dostępnych tylko na districtarea.pl. Wszystkie krążki zostaną wydane w dwuskrzydełkowym digipacku, a cena ich zakupu wyniesie prawdopodobnie 24,99 PLN + przesyłka.

Jednym z podstawowych założeń akcji jest stworzenie dobrego wydawnictwa przy małym budżecie płyty. Każdy z projektów musiał zmieścić się w kwocie 10 000 złotych, w ramach których znajduje się cały proces produkcji płyty (bity, studio, mix i mastering, okładka, tłoczenie itd.). Z jednej strony to dość niski próg kosztów w porównaniu z największymi produkcjami na naszym rynku, z drugiej strony taka kwota jest w stanie zapewnić odpowiednią jakoś muzyki oraz wydania albumu.

Hype Arena ma nie tylko wypromować autorów trzech projektów, ale też zwiększyć świadomość słuchaczy na temat nakładów związanych z wydaniem płyty i progu, od którego album przynosi artyście zysk. Przy ustalonej cenie i poziomie kosztów artystów w akcji Hype Arena, zaczynają oni zarabiać od momentu przekroczenia poziomu 400 sprzedanych płyt.

W kwestii zysków, DistrictAREA ujawnia jeszcze kolejne informacje – label dzieli się z artystami 50/50 z przychodów ze sprzedaży płyt, przychodów z serwisów takich jak YouTube i ewentualnych gadżetów, po tak zwanym „wyjściu na 0”. W wypadku Hype Arena przy sprzedaży 500 sztuk zyski te będą symboliczne, jednakże artyści oraz wytwórnia nie wykluczają dotłoczenia kolejnych sztuk krążków, jeżeli odniosą one sukces.

Już dziś Hype Arena rozkręci się na dobre – jeżeli chcesz być na bieżąco, sprawdzaj stale stronę www.hypearena.pl!

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ