Cira, Praktis i Vixen z premierowym utworem “PĄTNIK”

Czas na numer 3. Chyba najbardziej metaforyczny i uduchowiony kawałek z płyty. Jak przystało na filozofię “złobra” mamy tu walkę dwóch przeciwstawnych sił : jasnej i mrocznej. Wszystko przemycone na klimatycznym i klasycznym bicie Siódmy / Noize from Dust. Gościnna zwrotka Vixen Beatz na ciekawym patencie. Enjoy!” – czytamy na fanpage Ciry.

CIRA/PRAKTIS
Wcześniej niejednokrotnie spotykali się na wspólnych kawałkach. Kolegowali się, melanżowali, rozmawiali. Dwie białostockie, rapowe głowy i wspólny album? Bardzo proszę.

Latem tego roku Cirson zaproponował Praktisowi zrobienie wspólnego materiału. Poszło gładko. Cira miał gotowych parę tracków, gdzie ewidentnie brakowało drugiej osoby, przeciwwagi . Przemek ze swoim niskim, tubalnym wokalem wpasował się jak trzeba i w tempie ekspresowym powstała lwia część albumu.

„Złobro” bo taki tytuł nosi płyta, to zlepek dwóch słów – zło i dobro (nie zły browar ani zły brat jak niektórzy interpretują ten neologizm). LP w większości traktuje o odwiecznej walce dwóch sił, tej mrocznej z tą jasną, pozytywną. Często jest to po prostu walka z naszymi ludzkimi słabościami, nałogami, apatią. W zależności od tego, która z sił przeważa, w tą stronę zmierza klimat kawałka. Czyli będzie i straszno i optymistycznie. Będą używki i odwyki. Jasność ducha i otchłań melanżu. Zło i dobro. Złobro.

”Pątnik” utór z płyty ZŁOBRO.

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ