fot. @wojteksokol

Zbliżają się wybory parlamentarne (do Sejmu i Senatu), które odbędą się w dniu 13 października br. Zostały one zarządzone w sierpniu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Czy Ty oddasz swój głos? Do tego kroku zachęcają polscy raperzy, którzy włączyli się w projekt „Akcja Olśnienie” @olsnienie.eu. Jego celem jest uświadomienie młodemu pokoleniu, że ich głos jest ważny, a nawet znaczący, dla przyszłości Polski.

W akcję zostali włączeni tacy raperzy jak, m.in.: Peja, Otsochodzi, Borixon, Young Igi, Sokół, Taco Hemingway, Żabson, Jan-rapowanie i Kizo.

  • Bywało z tym różnie. Raz miałem to nawet gdzieś. Innym razem oddałem nieważny głos. Kilka razy dokonałem świadomego wyboru. Teraz też pójdę. Nikogo nie namawiam na kogo ma swój głos oddać. Jednak warto pójść, bo aktualna sytuacja po prostu tego wymaga. Nie bądź obojętny. Głosuj. – napisał Peja.
  • Ja głosuję. I to nie w Polsce, bo będę wtedy w USA. Ty też się rusz. Nie obchodzi mnie na kogo, to twoja sprawa, nie mówię Ci jak żyć. Ale nie olewaj. – przekazał z kolei Sokół.

https://www.instagram.com/p/B3C1O62HCN6/

https://www.instagram.com/p/B3CbxZoIVhm/

https://www.instagram.com/p/B3CZl7FnluQ/

https://www.instagram.com/p/B3Fg35foiKG/