Kajman opisuje kolejny kawałek ze swojej solowej płyty.

Drodzy Słuchacze! Nadszedł czas rozliczeń i podsumowań mojego drugiego solowego albumu „K2”. Przeprowadzę Was dzień po dniu przez każdy track z mojej ostatniej płyty. Zdradzę Wam szczegóły powstania numerów oraz perypetie z tym związane. Jednocześnie chciałbym Wam w ten sposób podziękować za wsparcie i siłę jaką mi dajecie do dalszego rozwoju i coraz bardziej szalonych nagrywek.

Track #2. „Nie mogę przestać” prod. DNA.
Każdy kto mnie zna, wie jak bardzo jestem uzależniony od muzyki. Nie chodzi tu tylko o Hip Hop. Wielokrotnie powtarzałem, że jeśli ta płyta nie zostanie pozytywnie odebrana przez słuchaczy, to będzie to moja ostatnia płyta, ale… Jak ktoś gdzieś powiedział: wszystko co przed „ale” się nie liczy. Ten zwrot doskonale pasuje jako tło emocjonalne do tego numeru, ponieważ nigdy nie dałbym rady zawiesić majka na kołku. MC`ing jest moim sposobem na życie. Pisząc teksty i zawierając w nich cząstkę samego siebie, przeżywam swego rodzaju katharsis. Jestem chory jeśli nie mogę napisać tekstu, jeśli nie mogę posłuchać bitu, jeśli nie mogę wejść na scenę i krzyknąć: HAŁAS!!! Izolacja od muzyki mnie wy-kań-cza… „Nie mogę przestać” opowiada o moim przywiązaniu do tego co robię i co kocham, o byciu MC i czerpania z tego energii.

Za warstwę muzyczną nagrania odpowiada przemyski producent Daniel Trusz vel D.N.A. Jest to druga wersja jego bitu. W pierwszej, bardziej melodyjnej i zawierającej więcej instrumentów, nie było czuć emocji jakie chciałem uzyskać. Daniel postanowił go prze aranżować stawiając na bass i perkusję, dzięki czemu otrzymaliśmy to oto nagranie.
Do numeru powstał klip, który nakręcił Mateusz Śliwa, bardziej znany w półświatku hip hopowym jako Tygrys (wcześniej odpowiedzialny za klipy do „To Kajman”, „Podmuch” oraz wiele, wiele innych). Niestety Pan Tygrys, pijąc na planie na umór jak to miał zawsze w zwyczaju i wciąż powtarzając: „Kajmanie, to będzie najlepszy klip jaki do tej pory nakręciłem”, nie zarejestrował materiału w technologi HD, co nie pozwoliło Nam na jego emisję. (!).

W sumie może to i lepiej, bo to oszczędziło nam dalszych przykrości związanych z tą znajomością.. Przy realizacji klipu pomagali mi przedstawiciele kieleckiego auto moto klubu „SMK” (w szczególności Krystian Strójwąs), B-girl Zuzanna „Zuza” Powałkiewicz (Broken Glass 2 edycja) oraz writer Bez One (Junior Family), którym z tego miejsca serdecznie dziękuję za wysiłek zmarnowany przez pijanego operatora…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ