Skandal – pamiętasz, kto Cię wychował?

“28.09.97” – to jeden z najbardziej kultowych utworów w historii polskiego Hip-Hop’u, którego historię zna chyba każdy z nas, a przynajmniej z tekstem utożsami się wielu. Numer ten znalazł się na albumie Molesta “SKANDAL”.

Wczoraj minęło 20 lat od tamtego zdarzenia. Wspomina go wielu raperów, słuchaczy czy portali internetowych. Zebraliśmy kilka komentarzy, m.in. Sokoła, Włodiego i Wilka.

Sokół: “Mówi Ci to coś? 28 dzień wrześniowy. Słynny Łysy to Jaźwa z Zip Składu/Fundacji. Pies strzelał chyba w niebo nie do nas, a my po leżeniu na glebie zjechaliśmy na Janowskiego. Nas skuli i wieźli akurat z Pelsonem. Świrowaliśmy idiotów, że się nie znamy, ale szybko sprawdzili że nas spisywali razem 3 razy :D Niby dzień jakich wiele, ale dzięki kawałkowi Molesty jednak pamiętny. To było dokładnie 20 lat temu“;

Włodi: “Różne wersje, kopie, przetworzenia tych sytuacji słyszałem w wielu opcjach. Ludzie też przeżywają te sytuacje, które my przeżyliśmy, nie jest to niczym wyjątkowym. Natomiast my byliśmy pierwsi, żeby opisać coś takiego” – PONIŻEJ VIDEO;

Wilku: “Dziś mija 20 lat. Cybisa- Ciszewskiego- Janowskiego. Elo Załoga. #280997#nienawiśćdopolicjitakzostałemwychowany#diilwear #wdzone #wdz_solo #skandal#molesta“.

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ