KONFERENCJA “MUZYKA A BIZNES”

W dniach 23-24 kwietnia w Warszawie odbędzie się doroczna konferencja „Muzyka a Biznes”. To już dziesiąta edycja wydarzenia, skupiającego środowisko muzyczne, przedstawicieli show businessu, dziennikarzy  i fanów muzyki.

Muzyka a Biznes to cykl spotkań, obejmujących zagadnienia rynku muzycznego. W ramach paneli oraz wykładów uczestnicy otrzymają unikatową szansę poszerzenia wiedzy dotyczącej organizacji imprez muzycznych i funkcjonowania przemysłu fonograficznego. Podczas konferencji słuchacze wraz z gośćmi omawiają aktualne problemy, trendy i zjawiska tej branży. Jest to wyjątkowa szansa na aktywną wymianę poglądów.

Program Konferencji 2016

SOBOTA 23 KWIETNIA
14:00 – 15:30 Czy teksty ciągle mają znaczenie? O trudnej pracy tekściarza
Czasy tradycyjnych singer-songwriterów mamy dawno za sobą. Teraz, żeby stworzyć megahit wystarczy skoczny bit, oryginalna linia melodyczna i ciekawy wokal. Tekst schodzi na drugi plan. Ale czy na pewno? Na tym panelu uzyskacie odpowiedź na to pytanie, dodatkowo dowiecie się jak wygląda praca autora tekstów w praktyce.
• Jacek “Budyń” Szymkiewicz
• Krzysztof Dzikowski

15:45 – 17:15 Jak zarobić na muzyce? Wpływ użyczania piosenek do reklamy na wizerunek artysty
Muzyka jest obecna również w miejscach i sytuacjach, w których nie zastanawiamy się nad jej odbiorem – np. w kinie czy w reklamach. W trakcie panelu przedstawione zostaną wyniki badania nad wpływem użyczania piosenek do reklamy na wizerunek artysty (Copeland, C., Czerniawska, E., & Marchlewska, M.). Poszukamy odpowiedzi na pytania: czy artyście opłaca się udzielać swoich piosenek do reklam? Jak ważny dla artysty jest image? Porozmawiamy również o praktycznej stronie: co zrobić by nasz utwór trafił do reklamy?
Prowadząca: Natalia Copeland w imieniu zespołu badawczego w składzie: Copeland, N., Czerniawska, E., & Marchlewska, M.

17:30 – 19:00 Hip-Hopowy e-biznes
Polski hip hop już dawno wyszedł z podwórek i jako gatunek muzyczny stale zyskuje na popularności w mediach społecznościowych. Sprzedaż rap płyt bije kolejne rekordy, co na pewno w dużej mierze jest zasługą internetu. Jak wygląda hip-hopowy e-biznes? Jak raperzy tworzą swoją własną markę? Czego inni artyści mogą nauczyć się od hip-hopowców? Na te oraz inne pytania postaramy się odpowiedzieć w trakcie panelu dyskusyjnego.
• Kamil “Jakuza” Jaczyński
• Andrzej Cała
• Maciej Dziedzic

NIEDZIELA 24 KWIETNIA
14:00 – 15:30 Crowdfunding jako metoda finansowania projektów w branży muzycznej
Wraz ze zmieniającymi się realiami w branży muzycznej pojawiły się nowe metody wspomagania nowych pomysłów. Jedną z najświeższych, a zarazem budzącą sporo nadziei jest crowdfunding, czyli finansowanie przez społeczność zainteresowaną finalizacją projektu. Na panelu porozmawiamy o tym jak crowdfunding sprawdza się w praktyce oraz jaka jest jego przyszłość.
• Magnificent Muttley
• Marcin Giełzak

15:45 – 17:15 Polska muzyka elektroniczna – czy stanie się naszym towarem eksportowym?
Rudnik, Biliński, Komendarek. To oni jako pierwsi kilkadziesiąt lat temu nieśmiało poruszyli machinę pod tytułem „Polska muzyka elektroniczna”. Dziś ta machina ma się świetnie – idzie rozpędzona jak burza i wcale nie planuje się zatrzymać. Świadczą o tym między innymi bardzo dobre wyniki sprzedaży płyt oraz fakt, że polscy producenci coraz częściej obecni są na największych festiwalach muzycznych w Polsce i na świecie. Co wpływa na coraz większą popularność polskiej elektroniki? Jak zmieniał się klimat dla rozwoju tego gatunku muzycznego? Jaka przyszłość czeka twórców tej muzyki?
• Łukasz Napora
• Last Robots (Bert, iRobot)
• Michał Wolski
• Anja Kraft
Prowadzenie: Miłosz Karbowski (FYH, Noisey)

17:30 – 19:00 Rola dyrektora artystycznego w organizacji festiwalu muzycznego
Co roku tysiące amatorów muzyki z zapartym tchem wyczekują ogłoszeń zespołów, które pojawią się na kolejnych edycjach ich ulubionych festiwali muzycznych. Ostateczny program wydarzenia często bywa kluczowym czynnikiem zachęcającym potencjalnych uczestników do wzięcia udziału właśnie w danej imprezie. Ale czy aby na pewno? Kto jest odpowiedzialny za to czego będziemy słuchali na największych wydarzeniach muzycznych w kraju? Czy jest to jedna, a może zespół osób? Jak tworzy się line-up festiwalu muzycznego i co bierze się pod uwagę aby zaspokoić gusta każdego uczestnika?
• Michał Zioło
• Jędrzej Dondziło
Prowadzenie: Michał Wieczorek (Uwolnij Muzykę!)

Organizatorem konferencji jest Niezależny Miesięcznik Studentów „Magiel” we współpracy z SKN Marketingu Szkoły Głównej Handlowej. Partnerami wydarzenia są: Pardon, To Tu, Ticketpro, Music Media oraz Music School. Patronat nad wydarzeniem objęli: SGH TV, Laif, Radio Kampus, Akademia Menedżerów Muzycznych, Sedno, So!Music, Radio Aktywne, Uniwerek.TV, Jazzarium.pl, Kulturalnie.waw.pl, WybierzKulturę, Outro, Waw4free, Legalna Kultura, Rap News.

Na konferencję zapraszamy do klubu Pardon, To Tu (Plac Grzybowski 12/16). Wstęp jest bezpłatny.

Strona internetowa:
www.mab.art.pl
Wydarzenie na facebooku: DOŁĄCZ!

Plakat MaB 2016

Facebook Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ