12 miesięcy, 12 najciekawszych albumów roku 2016 wg Rap News

Rok 2016 już za nami, każdy myślami przygotowujemy postanowienia noworoczne, planujemy wakacje, lub po prostu wróciliśmy do codziennych zajęć po świątecznej przerwie.

Artykuł napisany przez Sebastiana Schulza podzieliliśmy na 12 części. Jakie płyty były warte uwagi w minionym roku? Jak na zeszłoroczne premiery patrzy ekipa RAP-NEWS? Zapraszamy do zapoznania się z “majem”…

Maj:

Coraz cieplej na zewnątrz, zaczyna się sezon różnego rodzaju koncertów oraz festiwali,coraz bliżej wakacji, gorąco zaczyna się także robić na rynku. W tym miesiącu usłyszeć mogliśmy takie premiery jak m.in. : Bonson „Znany i lubiany”, Sarius X Soulpete „Zero starań”, Kaz Bałagane „Źródło LP”, Pelson „Bumelant”,R.A.U. „Konkretna rozrywka”, The Returners „Nowa stara szkoła”, Shellerini „Mam się świetnie”, Nizioł „Pretekst 2”(recenzja oczywiście u nas do przeczytania), Otsochodzi „Slam”. Płytą którą po prostu musicie sprawdzić, jeśli chodzi o ten miesiąc jest Kaz Bałagane i jego „Źródło LP” wydane nakładem Step Records. Surowy charyzmatyczny wokal, inspirowany francuskim rapem, zabiera słuchacza w codzienny świat, trochę inny niż ten  w czasopismach, kolorowych reklamach, posypany lukrem. Kaz otwiera przed nami mroczną stronę miasta, mroczną stronę życia. Opowiada o ludziach targanych nałogami o ich walce z system, i próbą przetrwania w dzisiejszych czasach. Pomimo często zbyt dosłownych porównań, wytrawny słuchacz odkryje w każdym wersie drugie dno. Także mordziaty i mordziata nie zwlekajcie i sprawdzajcie jak wam siedzi styl Kaza.

Tekst: Sebastian Schulz

Facebook Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ