12 miesięcy, 12 najciekawszych albumów roku 2016 wg Rap News

Rok 2016 już za nami, każdy myślami przygotowujemy postanowienia noworoczne, planujemy wakacje, lub po prostu wróciliśmy do codziennych zajęć po świątecznej przerwie.

Artykuł napisany przez Sebastiana Schulza podzieliliśmy na 12 części. Jakie płyty były warte uwagi w minionym roku? Jak na zeszłoroczne premiery patrzy ekipa RAP-NEWS? Zapraszamy do zapoznania się z “lutym”…

Luty:
Drugi miesiąc mijającego roku, był czasem w którym na światło dzienne wyszły albumy cenionych przez większą część słuchaczy raperów. W lutym swe albumy wydali m.in. : Małpa „ Mówi”, Kaliber 44 „Ułamek tarcia”, Polska Wersja „Notabene” ( sprawdź przygotowaną przez nas recenzję), O.S.T.R. „Życie po śmierci”, Pawbeats „Pawbeats Orchestra”. W tym miesiącu na uwagę zasługuje płyta łódzkiego rapera, który można już użyć takiego stwierdzenia, należy do panteonu polskiego rapu. Jak powiedział sam artysta , jest to najbardziej osobisty krążek w jego dorobku, po walce z chorobą, trzeba było zrobić małe „przemeblowanie wartości”, co wpłynęło na postać rapera i słychać to na płycie. Za produkcję odpowiedzialna jest (już stało się to tradycją) ekipa Killing Skills w składzie: O.S.T.R.  oraz Chris Van Rootselaar i Jaap Wiewel. Tą płytę po prostu trzeba przesłuchać.

Tekst: Sebastian Schulz

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ